Daily Casts #2 – Weyland otwiera linię kolejową

Przed Wami drugi odcinek Daily Casts – mniej lub bardziej regularnego zestawienia wydarzeń ze świata. Dziś rzucamy okiem na spoiler Order & Chaos – nadchodzącego dużego zestawu kart dla Weyland oraz Anarch. Sprawdzamy co się działo na polskiej scenie. Zobaczymy wywiad z prezesem Fantasy Flight Games. Dowiemy się też gdzie się wybrać, aby walczyć o wieczną chwałę.

Świecące nowości

Jeszcze nie mamy w rękach data packu The Source, a już wyciekła do internetu pełna lista kart z nadchodzącego dodatku Deluxe Order & Chaos. Większość kart dla korporacji Weyland obraca się wokół idei podbijania lodów. Oto kilka z koncepcji, które mnie najbardziej zainteresowały:

 • duże, silne i drogie lody, których koszt rezowania maleje o 3 za każde podbicie
 • agenda 9/6! Niestety limit tylko jednej w talii
 • current zmuszający runnera do zrzucenia karty z ręki przy każdej pierwszej instalacji w turze
 • upgrade, który można strashować, by usunąć wirusy.  Co by fast advance zbytnio nie ucierpiał po pojawieniu się Clota
 • nowe identity pozwalające umieścić jeden agenda counter na każdej zapunktowanej agendzie. Powstał już termin „Atlastrain” opisujący talie fast advance, które będą punktowały z ręki Project Atlas i w dogodnym momencie wyszukiwały sobie kolejną sztukę do ponownego zapunktowania z ręki. Ciuch ciuch!

Anarch z kolei otrzyma dużą liczbę kart, które z pewnością wzmocnią istniejące anarchowe archetypy, a także zbudują całkowicie nowe. Ciekawsze karty:

 • nowe identity dające korporacji na starcie jedno bad publicity umożliwi agresywne granie Blackmailem
 • event dociągający trzy karty, który odpala się także, gdy spada w konsekwencji obrażeń net albo meat
 • event dający nam netto dwa dodatkowe kliki na tę kolejkę
 • eventy zjadające pierwszą sztukę lodu określonego typu, którą się przejdzie w trakcie runu
 • chip dający trzy pamięci na wirusy
 • resource na którym pojawia się co kolejkę znacznik wirusów, który za klika możemy przenieść na inną kartę

Pełen spoiler znajdziecie tutaj.

Filmy

Zapraszamy do oglądania gier:

Osobno zachęcamy do obejrzenia wywiadu (w języku angielskim) z prezesem Fantasy Flight Games. Poruszane tematy to: rotacja kart, sprawa netrunnerdb.com oraz ogólnie o sukcesie gier LCG na licencji (Star Wars, Warhammer, Games Of Thrones, Netrunner)

Polska Scena

W Warszawie odbył się ósmy turniej Ligi w którym uczestniczyło 12 graczy. Na ID tygodnia zostały wylosowane Personal Evolution oraz Exile, jednak mało kto się tym razem tym przejął. Wygranej gratulujemy Wosho, który zabrał ze sobą Replicating Perfection oraz Reinę i przegrał zaledwie jedną partię. Liderujący tabeli ligowej Blackjazz był drugi i zapewnił sobie tym samym końcowe zwycięstwo w lidze jeszcze przed jej zakończeniem!

W sobotę odbyły się w Krakowie i w Warszawie spotkania z ludźmi zainteresowanymi Netrunnerem, lecz nie posiadających jeszcze zestawu podstawowego. Organizatorzy przygotowali specjalne talie ułatwiające naukę zasad. Na obu spotkaniach atmosfera była świetna, a frekwencja dopisała.

W Poznaniu odbył się turniej ligowy na którym pojawiło się siedmiu graczy. Wygrał Chomik budujący serwery za pomocą Replikacji i szturmujący serwery przeciwników Andromedą.

Także w Katowicach na turnieju pojawiło się 7 osób. Zwycięzcą został Jander grający oryginalnym Kenem oraz (tak jak wszyscy zwycięzcy w tym tygodniu) Replikacją. Czyżby runnerzy przesadzili z przyspieszaniem swojej talii, by dotrzymać kroku NEH-owi i nie dają rady przeciwstawić się wolniejszym taliom?

Nadchodzące turnieje

02.12 – Warszawa – 9. Turniej II Ligi Warszawskiej
04.12 – Poznań – Luźne Granie
06.12 – Poznań – Turniej ligowy w Plan-sza
09.12 – Warszawa – Finał II Ligi Warszawskiej
13.12 – Gliwice – PIONEK XXIII Turniej Netrunner LCG
20.12 – Poznań – Turniej ligowy w Plan-sza