Daily Casts #3

Już w następny weekend w Poznaniu rusza oficjalnie nowy sezon ANR w Polsce. Powracamy do podsumowywania najważniejszych informacji publikowanych przez FFG i nie mniej ważnych wydarzeń z naszej własnej sceny turniejowej. Dziś prezentujemy rzut okiem między innymi na oficjalną zapowiedź trzeciego dodatku następnego cyklu, tradycyjną dawkę filmów ekipy poznańskiej oraz podsumowujemy turnieje rozegrane od początku grudnia.

Co nowego w Wielkim Świecie?

  • Ukazał się The Source! Na koniec cyklu kolejne Identity otrzymało Jinteki, jednak kluczową kartą tego dodatku jest z pewnością IT Department, który wywołał niezwykle emocjonalne reakcje graczy zastanawiających się czy właśnie nie umarła wszelka radość z gry. Nie umarła. Mogliście przeczytać u nas recenzje kart korporacji i runnera.
  • Dotarły do Polski kity na Store Championship i poznajemy coraz więcej terminów Mistrzostw poszczególnych sklepów. Inermis zebrał je do kupy i wszelkie potrzebne informacje możecie znaleźć tutaj.
  • Znamy premierę światową dodatku deluxe Order & Chaos! Nowe karty dla Weylandu i Anarcha mają pojawić się w sklepach 28 stycznia, więc najprawdopodobniej dotrą do Polski na samym początku lutego.
  • Do polskich sklepów dotarły dedykowane do ANR koszulki na karty. Są śliczne.
  • FFG zaprezentowało kity na turnieje Regionals. Poza tradycyjnym już Jajem oraz super-byem na Mistrzostwa Polski gracze będą rywalizować o cztery dwustronne, plastikowe ID (Edward Kim oraz Gagarin Deep Space), osiem mat z grafiką znaną z Activist Support, 16 zestawów plastikowych, (POMARAŃCZOWYCH!!!) kredytów oraz 64 karty z alternatywną grafiką przedstawiającą Reinę.
    ADN-2015-regional-spread[1]

Spoilery

Czyli to co tygrysy lubią najbardziej 🙂 W ostatnich dniach FFG zaprezentowało zapowiedź Chrome City – trzeciego dodatku kolejnego cyklu. Tym razem jesteśmy zachęcani do mniej lub bardziej trwałych uszkodzeń własnego ciała i mózgu, aby tylko osiągnąć choć nieznaczną przewagę nad korporacją. Ja już się zapisuję do kolejki na drobną poprawę wzroku.

Poznaliśmy także nowe ID i otrzymamy to na co wiele osób czekało od długiego czasu – HB zostanie zachęcone do odważniejszej eksploracji uszkadzania runnerowych mózgów. Z trwale zmniejszoną ręką nawet jeden brain damage może stanowić zapowiedź szybko nadchodzącej Spalonej Ziemi, a z jedynie 44 kartami w talii korporacji możemy być pewni, że z każdej strony czyha na nas zagrożenie.

Filmy

 

Scena Polska

Gliwice

Na najbardziej zasłużonego dla polskiego hobby planszówkowego konwentu odbył się także turniej ANR. Wśród radośnie przepychających kolorowe sześcianiki oraz szare smoki, dwunastu śmiałków podróżowało po cyberprzestrzeni decydując o losach świata. W pamięci potomnych zapisze się hsiale pilotujący NEHa  i Andromedę  ku wiecznej chwale.

Poznań

Pod koniec roku zakończyła się poznańska liga, w której łącznie wzięło udział 15 graczy. Ostatni turniej wygrał będący w znakomitej formie Romano Soprano, a całą ligę podbił Śmieszny. Rozegrany został też już w nowym roku turniej o chiński core set przesłany przez Davida Chenga (zazdroszczę!). Zwycięzcą znów okazał się Śmieszny, a wyżej znajdziecie filmiki Jana Szczecińskiego z tego wydarzenia.

Warszawa

Zakończyła się 2gi sezon ligi, w której z olbrzymią przewagą wygrał blackj4zz. Gratulujemy 🙂 Po paru tygodniach przerwy i „towarzyskich” turniejów w najbliższy wtorek rusza 3ci sezon ligi. Zapraszamy wszystkich Warszawiaków do oparcia się Złemu Jakubowi.

Wrocław

Pierwszy turniej w tym roku odbył się we Wrocławiu – przybyło 15 graczy rywalizujących o nagrody z Winter Kita z których najlepszy okazał się grający NEHem oraz Andromedą Macocha. Gratulujemy 🙂

Nadchodzące turnieje

27.01 Warszawa Pop-up Window – rusza 3ci sezon Ligi Warszawskiej (każdy wtorek)

31.01 Poznań Store Championship Plan-Sza

07.02 Kraków Store Championship Galakta

15.02 Wrocław Store Championship Planszak.pl

21.02 Bielsko Biała Store Championship Strefa Gry

28.02 Bydgoszcz Store Championship Centrum Gier Pegaz

28.02 Warszawa Store Championship Planszostrefa.pl

07.03 Warszawa  Store Championship Strefa MTG

14.03 Jaworzno Store Championship Mgła

14.03 Toruń Store Championship Grajfer Strefa Gier