Daily Casts #4 – Store’y… Store’y wszędzie…

Turnieje Store Championship powoli się kończą, czas więc podsumować co sie wydarzyło w ciągu ostatnich kilku tygodni w świecie ANR. A tam trochę spoilerów, trochę zapowiedzi, bardzo dużo naszych zawodów.

 

Zdarzyło się…

 • Order & Chaos przybył, zamieszał i tchnął nową wiarę w runnerowe serca. Możecie przeczytać recenzję kart Korporacji tu i tu, natomiast opinie o kartach Runnera tutaj i tutaj.
 • Fantasy Flight Games zmieniło wygląd swojej strony internetowej. Niektórym się podoba, innym nie. Ja wspieram szeregi zwolenników, nowy układ jest czytelny i szybko można znaleźć wszystko czego można na stronie szukać.
 • Założyciel pierwszego polskiego netrunnerowego bloga Po Dieslu Cię Pali – Brylant, ostatecznie pożegnał się z Netrunnerm i sprzedał swoje karty. Będzie nam Ciebie brakować! Kto chciałby poczuć ducha brylantowego przy stole będzie mógł wybrać się do najbliższego sklepu z grami i zdobyć ZigZak: Skoki Narciarskie, debiutancką grę planszową Darka 🙂
 • Jest duża szansa, że w przyszłym tygodniu pojawi się w naszych sklepach The Valley – pierwszy dodatek z cyklu SanSan. Miłośników dumnego wystawiania dodatków na regale zasmuci na pewno informacja, że nowe karty zaczną przychodzić w brzydkich, plastikowych opakowaniach.
 • FFG ujawniło nazwy czwartego i piątego Data Packu z następnego cyklu – będą to kolejno The Underway oraz Old Hollywood. Old Hollywood ma zgłębić życie celebrytów zamieszkujących świat Androida (nowy runner Żyrafa?).
 • Konrad (kmh) pięknie opisuje na blogu swoje doświadczenia z sceną turniejową ANR.
 • W gamer.mag Paweł Kamiński prezentuje Netrunnera w artykule przeznaczonym dla osób, które nigdy nie miały z nim styczności. Jest to z pewnością najszersze wyjście naszej gry na nieplanszówkowy świat.

Spoilery

FFG opublikowało artykuł o kartach z dodatku The Underway. W tej paczce kart ma się ukazać nowe kryminalne Identity (czyżby Laramy Fisk, który wygrał Chronos Protocol?). Do ciekawszych kart Runnera na pewno należy zaliczyć Drive By, event pozwalający podejrzeć zainstalowaną kartę w zdalnym serwerze i jeżeli jest to upgrade bądź asset to go strashować. Pozwoli nam taniej trashować SanSan City Grid, a także pozbywać się w glacierach Caprice Nisei oraz Asha. Wśród ukazanych kart Korporacji mamy dalsze zadawanie przez HB obrażeń mózgu, w postaci nowego currenta, który w gratisie do pierwszego żetonu mózgu zdobytego w każdej turze dodaje jeszcze jeden.

Na 4chanie (wybaczcie, przyznam, że nie mam pojęcia co to i jak się tam poruszać, więc link zarzucę na BGG) pojawił się nieoficjalny, pełny spoiler pierwszego Data Packu i od razu mamy dostać kontry na fast advance w postaci Clota (wirus zakazujący punktowania agend w turze w której je się zagrało) oraz Traffic Jam (current utrudniający korporacji punktowanie agend, których kopie już zapunktowała). Czy to wystarczy, aby NEH przestał dominować?

 

Filmy

Polska Scena

Pierwszy w Polsce Store Championship odbył się w Poznaniu o tytuł mistrza Plan-Szy. Tradycyjnie ostatnio zawody wygrał Śmieszny grający NEHem i Andromedą.

Tydzień później oczy wszystkich zwrócone były na południe, gdzie w Krakowie odbył się SC Galakty. Do Hexa przybyło 13 graczy, z których najlepszy okazał się Raven grający Andromedą i (jak to na południu bywa) Blue Sunem. Z ciekawostek – na turnieju pojawiły się trzy talie korporacji nie będące ani Blue Sunem, ani NEHem. Zajęły ostatnie trzy miejsca. Z kolei wśród runnerów pojawiło się zaledwie trzech nie kryminalistów, z których najlepszy zajął siódmą lokatę.

Kolejny weekend i kolejny Store, tym razem we Wrocławiu turniej organizował sklep Planszak.pl. Na zawody sędziowane przez hsiale przyjechało 15 osób. I tutaj turniej był zdominowany przez kryminalistów (ośmiu graczy, najsłabszy z nich był dziewiąty) oraz NEH i Blue Sun (dziewięć talii, najsłabsza jedenasta). Po pięciu rundach trzy osoby miały taką samą liczbę punktów, jednak najlepszym Bucholzem mógł poszczycić się Yarrow (NEH, Andromeda) i to on otrzymał super bye na Regionalsy.

Tydzień później kolejny turniej odbył się w Bielsku-Białej (Strefa Gier), na który przyjechało 9 osób, niestety nie dotatrł żaden z graczy mieszkającyh w samym Bielsku. Nareszcie został dopuszczony dodatek Order & Chaos, co objawiło się przede wszystkim kilkoma taliami Weylanda. Udało mi się wygrać Swissa, jednak topkę zdominował Matuszczak pokonując w finale Jandera za pomocą Andzi i HB.

A w następny weekend kolejne dwa store’y! W Bydgoszczy, w Centrum Gier Pegaz, Shaperzy złamali dominację  kryminalistów zdobywając trzy miejsce w pierwszej czwórce. Najlepszy z 16 graczy okazał się Janek Szczeciński (Kate, NEH). W Warszawie z kolei na turnieju organizowanym przez planszostrefę.pl pojawiły się 22 osoby, zawody zostały jednak zdominowane przez Wosho (Reina, Replikacja), który łącznie w pięciu rundach Swissa i w Top8 przegrał zaledwie jedną partię.

Tydzień później (już doszliśmy do zeszłego weekendu) odbył się drugi warszawski Store, tym razem organizowany przez Strefę MTG. Swiss został wygrany przez Selverina, w Top4 jednak ponownie wygrał Matuszczak, taliami praktycznie niezmienionymi w porównaniu do Bielska. W finale pokonał Wosho, więc bye spłynął na Selverina, który zajął 3. miejsce. Z ciekawostek: w Top4 były reprezentowane wszystkie frakcje!

Liga Warszawska

W międzyczasie w Warszawie co tydzień odbywają się co tydzień turnieje ligowe. W dotychczasowych sześciu spotkaniach dwukrotnie zawody wygrywali broniący tytułu Zły Jakub Blackj4zz oraz Kozik, po jednym zwycięstwie z kolei mamy Inermis i ja. W tabeli generalnej pierwsze miejsce dzielę z Kubą, Kozik znajduje się tuż za naszymi plecami z zaledwie dwoma punktami straty. Przede wszystkim jednak cieszą nas coraz częściej pojawiające się na naszych spotkaniach nowe twarze 🙂

Nadchodzące turnieje

10.03 7. Turniej trzeciego sezonu Ligi Warszawskiej (powtarzane co wtorek)

14.03 Jaworzno Store Championship Mgła

14.03 Toruń Store Championship Grajfer Strefa Gier

28.03 Poznań Store Championship Cube

Szczęśliwi posiadacze bye’a na Regionalsy

 • Śmieszny
 • Raven
 • Yarrow
 • Matuszczak
 • Wosho
 • Janek Szczeciński
 • Selverin

Polski Netrunner w Sieci

Czegoś nie zauważyłem? Dawajcie znać 🙂