Daily Casts #5

Kolejna porcja aktualności ze świata Netrunnera! W dzisiejszym odcinku między innymi o: nadchodzących Mistrzostwach Polski, pełnych spoilerach nowego dużego dodatku oraz co łączy Polygamię z Netrunnerem?

Na wstępie jeszcze chciałbym przeprosić za mały ruch na blogu ostatnio, ale mam usprawiedliwienie – pomóc w organizacji Mistrzostw Polski oraz wyjazd służbowy SanSan City Grid (zresztą przez który nie będę mógł być na Mistrzostwach!) odpowiednio zredukowały ilość mojego wolnego czasu.

Mistrzostwa Polski

Ale przejdźmy do najważniejszego ! W najbliższy weekend 29-30 Sierpnia Otwarte Mistrzostwa Polski na Politechnice Warszawskiej !

Mistrzostwa Polski 2015

Serdecznie zapraszam wszystkich na dwudniowe święto. Ponad 60 osób zjedzie się do Warszawy aby razem śmiać się, grać i bawić przy Netrunnerze. Główną nagrodą jest wyjazd na Mistrzostwa Świata do USA w Listopadzie! W Sobotę eliminację, a w niedziele finały oraz turniej towarzyszący. Jest to świetna okazja aby przyjść i zobaczyć jak wygląda gra i jak wyglądają turnieje. Zapraszam! 🙂

Tutaj link do informacji i do wydarzenia na fejsie.

Warszawiacy dla was jest to pozycja obowiązkowa. Będziemy sprawdzać obecność! 😉 Tak serio to potrzebujemy pokazać FFG, że polska scena ma się dobrze i warto nas wspierać nagrodami! Im będzie nas więcej tym większa szansa na więcej nagród w przyszłym roku.

Btw: Jak myślicie, czy Selverin trzeci raz pod rząd wygra Mistrzostwa?

Mistrzostwa Świata

op_worlds_2015_preview[1]

Jak już jesteśmy przy turniejach to 4-8 Listopada FFG organizuje Mistrzostwa Świata w swoje gry. Gdzie? Oczywiście w USA. Jak co roku, w swojej siedzibie w Roseville, MN. Do tej pory impreza zawsze miała charakter otwarty – czyli można było przyjechać i zapisać się na miejscu. Tym razem ze względu na coraz większe zainteresowanie przy jednoczesnym ograniczeniu przestrzeni jaką dysponuje FFG, zostały wprowadzone zapisy tylko i wyłącznie przez internet. Jeśli się zastanawiacie jak można dostać bilet, to niestety wszystkie bilety na Netrunnera zostały już wyprzedane. W poniedziałek zakończyła się druga tura sprzedaży biletów, które nie zostały opłacone albo potwierdzone po pierwszej turze. Choć FFG na Twitterze napisało, że do 8 października można jeszcze zwracać bilety i wrócą one do puli dostępnych to nie liczyłbym na szczęście w tej kwestii. Bardziej polecam spróbować wygrać Mistrzostwa Polski, poza biletem na turniej, przy okazji, dostaniemy jeszcze bilet na samolot i opłacony hotel 😉

Jeśli chodzi o ekipę reprezentującą Polskę, to jadą dwie osoby – wasz skromny redaktor (udało mi się kupić bilet w drugiej turze) oraz Selverin który rok temu dostał się do top16. Mam nadzieję, że dwukrotny Mistrz Polski, przekaże w tym roku koronę, i pojedzie z nami 3cia osoba. 🙂

Liga Warszawska

Ruszył 5ty sezon Ligi Warszawskiej – czyli regularnego grania w Padbarze. Więcej szczegółów w naszej grupie facebook’owej 

Nowy DataPack i ExpansionPack dostępne!

Data&Destiny

Ale niestety tylko dla wybranych. The Universe of Tomorrow oraz Data and Destiny były dostępne w ograniczonej ilości, podczas największej imprezy planszówkowej  w USA – GenCon. Dodatki te nie są jeszcze legalne na turniejach, gdyż nie trafiły do powszechnej sprzedaży. Na netrunnerdb.com można już obejrzeć pełne spoilery (tutaj i tutaj). Oczywiście nowe dodatki są już w sieci i można nimi grać na OCTGN i jinteki.net.

Polygamia gra w Netrunnera?

WCG

Konrad Hildebrand oraz Paweł „ver” Kamiński, których artykuły o grach mogliście kiedyś czytać regularnie na Polygamii, wsiąkli teraz w Netrunnera i nie mogą się oderwać. Co więcej, swoje twórcze zapędy realizują w postaci Warsaw City Grid – podcastu oraz komentarzy gier na youtube z warszawskiej ligi.

We need you!

we-need-you[1]
Jako, że Jan odstawił Netrunnera (no dobrze, gra sporadycznie) to i jego aktywność na blogu spadła. Szukam osób chętnej do współpracy. Nie musi być to regularny udział, nawet jeśli kiedykolwiek chciałeś po prostu podzielić się swoją talią, pomądrzyć się o kartach lub napisać coś o strategiach. To jest właśnie ten moment!

SanSan City Grid

Teraz trochę prywatnie, jestem na dwumiesięcznej delegacji w SanSan City Grid. Jako że nie byłem w stanie zabrać swojego PC, to wziąłem dwa klasery z Netrunnerem. Od dwóch tygodni chodzę tu na lokalne spotkania i byłem już na dwóch turniejach GNK. Jeśli chcielibyście jakiś relacji z mety z za oceanu, to zostawcie informację w komentarzach.